Pilatesin Tarihçesi

Pilatesin Tarihçesi

Pilates Joseph Pilates tarafından tasarlandı, Dünyaya fiziksel 1883 yılında, Almanya da insan zihnini ve vücudunu güçlendirmek için tasarlamıştır. Joseph 20. yüzyılın ilk yarısında egzersiz sistemi geliştirdi. Joseph Pilates zihinsel ve fiziksel sağlığın arasında özel bir ilişkili olduğuna inanmaktadır.
Onun gençligi Almanya’da geçti ve fiziksel eğitim rejimlerin birçok pratiği yaptı, ve o bütün spor tekniklerini öğrenerek ve eğitimler alarak sonuç olarak da kendi eserini geliştirilen Joseph kültür fizik hareketlerini kullanarak ve hayvanların hareketlerini inceleyerek on dokuzuncu yüzyıda da özel aparatlar ekleyerek ve bu egzersizlerin omurga hastalıklarının tedavisi olabileceğini iddia icat. Aynı zamanda bu sisteme “düzeltici egzersiz” veya “tıbbi jimnastik” tarzı da denenebilir.
Bedenin eğitimi ve Conroloji metodunu (1945) te ile Hayata Dönüş ve Düzeltici Egzersiz Sistemi ni Joseph Pilates Eğitim yöntemi adı ile ile ilgili iki kitabını yayınlandı.
Joseph Pilates stüdyolar ile çalıştı Studyolarını açmak ve yöntemini öğretmek için gitti öğrenciler, çoğu dansçı olan ilk nesil Büyükleri bu gruba dahil olarak bilinir: Romana Kryzanowska , Kathy Grant, Jay Grimes, Ron Fletcher , Maja Wollman, Mary Bowen, Carola Treir, Bob Seed, Eve Gentry , Bruce King, Lolita San Miguelve Mary Pilates (Joseph ve Clara yeğeni). Modern Pilates stilleri, hem “geleneksel” ve “çağdaş”, bu ilk nesil öğrencilerle birlikte bu sistem türetilmiştir.
Yöntem aslında az ve normalde özel bir stüdyoda uygulamalarla sınırlıydı, ancak zamanla bu değişti ve pilates şimdi toplum merkezleri, spor salonları ve fizyoterapi Merkezlerinin yanı sıra STUDYOLARDA UYGULANAN yeni sistem ki benimde uyguladığım Yogilates ve yeni geliştirilen başka bir formu olan Tangolates (aynı zamanda Tango-Pilates ve Pilates-Tango olarak da bilinir), dersleri olarak da form değiştirerek uygulanmaya başladı.

Başa dön
0536 586 73 17