Hamile Yogilatesi Nedir ?

Hamile Yogilatesi Nedir ?

Hamile Yogilatesi

Yoga mı , Pilates mi diye düşünen ve kararsız kalanlar için birleştirilmiş bir eğitim olan yogilates; kurucusu Jonathan Urla tarafından dünyada bir ilki gerçekleştirerek yoga ve pilates dünyasına yeni bir soluk getirmiştir. 30 senedir bu sektörün içinde olan Jonathan Urla sertifikasyon eğitimleriyle yogilate hocaları yetiştirmektedir. Banu Değer Türkiye’den eğitim alan ve uygulayan ilk öğrencisidir.

Banu Değer ve Jonathan Urla 

Hamile Yogilatesi Nedir ?

Yogilates her yaş grubunun rahatlıkla uygulayabileceği bir eğitim programıdır. Yogada kullanılan nefes tekniklerine ilaveten tekrarlı yapılan hareketlerde özel pilates nefes tekniği de uygulanarak esnek bir platform oluşturmaktadır. Pilates bilindiği üzere nefes ve hareket koordinasyonunu sağlayarak yapılan hareketler bütünüdür.

Hamile Yogilatesi Faydaları

Yogada denge çok önemlidir, Pilates de ise ana kas grupları. Yogilates her iki önemli özelliği birleştirerek birlikte kullanır. Hamile Yogilatesi yoga ve pilates hareketlerinden ve tekniklerinden maksimum seviyede yararlanabileceğiniz bir çalışma metodudur. Kalp ve tansiyon rahatsızlıklarından veya sürekli hareketsiz çalışmaktan dolayı oluşan bel ve sırt ağrısı çeken kişiler güçlenen kas yapıları sayesinde bu ağrılardan kısa sürede kurtulan hamileler sağlıklı bir hayata merhaba diyebilirler.

Hamile Yogilatesine Ne Zaman Başlanmalı ?

İlk hamileliğinizi yaşıyorsanız doktor kontrolünde 12. haftadan itibaren hamile yogilates derslerine başlayabilirsiniz. Doktorunuza mutlaka danışın. Omurga terapisti Banu Değer ile Hamile Yogilatesi eğitimlerine başlayın. Detaylı bilgi ve ücretsiz ders randevusu için  0536 586 73 17

Başa dön
0536 586 73 17