Hamilelikte Sırt & Bel Ağrısı Neden Olur ? Nasıl Geçer ?

Hamilelikte Sırt & Bel Ağrısı Neden Olur ? Nasıl Geçer ?

Hamilelikte Bel Ağrısı ve Hamilelikte Sırt Ağrısı

Anne adaylarının hamilelik süresinde yaşadığı en büyük problemlerden biri olan bel ve sırt ağrısı hamile bireylerin yaklaşık %70 nde görülmektedir. Hamileliğin farklı dönemlerinde görülebilen hamilelikte bel ve sırt ağrısını   Yoga evim de  gebeliğiniz boyunca yapacağınız özel sistemli hareketler sayesinde hiç yasamayacaksınız. Merkezimizde   3 üncü ayınızdan sonra yapacağınız hareketler hem rahat bir doğum yapmanızı hem de gebelik sürecini konforlu ,huzurlu ve  ağrısız geçirmenizi sağlayacaktır.

Hamilelikte Bel Ağrısı ve Hamilelikte Sırt Ağrısı

Banu Değer YogaEvim sayesinde hamilelikte bel ağrısı veya gebelikte sırt ağrısı problemleriniz büyük ölçüde geçmekte ve 4 yada 5 ders sonra rahatlamalar başlamakta ve birinci devam ettiğiniz ayın sonunda hiç bir ağrınız kalmamaktadır. Zayıf gövde ,ZAYIF SIRT (OMURGADAKİ SORUNLAR) ve zayıf pelvik taban kasları gebelikte bel ağrısına neden olabilmektedir. Hamilelikte bel ve sırt ağrılarının oluşma nedeni hormonlardır. Hormonlardaki artışın nedeni de leğen kemiğindeki eklemlerin arasında yumuşama yaparak pelvisin , diğer organ ,kemik ve bağların vücudu normal doğuma hazırlamak için çaba harcamasıdır. Bu yumuşama omurgada ki normal desteği bozabilir. Bu da hamilelikte bel ağrısı ve hamilelikte sırt ağrısı problemlerine yol açar. Hamilelikte kilo alımı ve bebeğin büyümesi  ile uterus  kasları öne çeker. Bu durumda ağrıları arttır. Rahim büyüdükçe kasıktaki kaslar  paralel şekilde   iki yana ayrılır. Bu durum da kasık ağrısı yapar. Bazen de bebeğin pozisyonundan dolayı; ÖZELLİKLE GEBELİĞİN SONUNA DOĞRU sinirleri sıkıştırabilir. Bu da BEL AĞRISINA YOL AÇAR.

Yoga ve pilates hareketlerinin karışımından oluşan Yogilates ile gebeliğinizi daha sağlıklı ve huzurlu geçirmenizi sağlar. Yogilates hareketlerinin düzenli olarak yapılmasının  zaman içerisinde vücudu forma soktuğu bilinen bir gerçektir. Hamile Yogilatesi düzgün ve sıkı bir beden sağladığı  gibi AYRICA PELVİK TABAN KASLARINI KUVVETLENDİREREK sizi hem normal doğuma hazırlar hem de kasık ağrınız olmaz. Hamilelikte  bel ağrısı ve gebelikte sırt ağrısı sorunlarınıza doktorunuzdan da onay alarak yapacağınız bütün bu hareketler ve rahatlatma teknikleri ile cevap bulabilirsiniz.Sizleri merkezimde görmekten ve birlikte çalışmaktan mutluluk duyarım…..

Hamile yogası, Hamile Pilatesi ve Hamile Yogilatesi derslerin de Banu Değer İLE ÇALIŞMAK İÇİN ARAYINIZ. +90 536 586 73 17

2015ten beri çektiğim iki tane bel fıtığım var. kasılma ve ardından belim yan tarafa doğru yamuluyor. fizik tedavi, iğne , traksiyon makinası hangi tedaviyi gördüysem sadece anlık rahatlamalarla eve geri döndüm. Gittiğim doktorlar ameliyat dediler ama ben ameliyat olmaktan korktum.

Ve asıl konuya geliyorum Banu hocayla tanıştığımızda 19 haftalık hamileydim ve yine belim yamuktu Banu hoca o yoğunluğunun arasında akşam gel bi göriyim dediğinde topallayarak zor gittim yoga evine. 4 kere medikal masaj sonrasında hocamın yönlendirmesiyle yogilatese başladım haftanın 3 günü dersteyim ve ağrısız sızısız

  1. Haftaya kadar geldim.

İyi ki ama iyi ki tanışmışız diyorum

Hamileliğimin bu haftaya kadar rahat geçmesini banu hocama borçluyum. Bu arada sadece bir hoca değil;

İyi bir arkadaş

İyi bir abla

İyi bir anne

Ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık  ZEYNEP AĞRIDAĞ

 

Başa dön
0536 586 73 17