Reiki Nedir ?

Reiki Nedir ?

Nedir bu Reiki?

  Reiki bir şifa ve aydınlanma sistemidir. Her ne kadar yeni çağ felsefesi ve diğer materyaller eklense de, batıda çoğu sadece şifa sistemi olarak öğretilir. Bir şifa sistemi olarak, hem kendinizde hemde başkaları üzerinde kullanılabilir. Reiki bu enerji ve şifadır.

  Bazıları bunu tanrıdan gelen enerji olarak tanımlarken, başkaları “iyileştiren yedi şifa ışığının biri” olarak görmektedirler. Bazıları bunun Reiki kanallarından geldiğini düşünürken, başkaları fizik kurallarına göre açıklamalar getirmektedirler. Bir çok teori bulunmasına karşın hiç biri diğerinden daha doyurucu ve üstün değildir. Benim düşünceme göre bu sadece basit olarak “enerjidir”. Reikiyi tanımlamak, tıpkı bir avuç suyu sıkmaya benzer, ne kadar sıkarsanız parmaklarınızın arasından o kadar çok kaçacaktır. En doğrusu, Reikiyi olduğu gibi şu anda uygulamaktır. Sadece Reiki olun.

Reiki, “Usui Reiki Ryoho Gakkai” adı verilen el yazmasında sezgisel olarak tanımlanmıştır. Reiki alan kişinin ihtiyacı olan yere gitmekte ve akmaktadır. Takata, Reikinin sebeblere nüfuz ettiğini söylemektedir. Semptomları iyileştirmektedir fakat hastalığın temel sebebine gidip onu çözmektedir. Benim de sık sık ifade ettiğim gibi Reiki yapması gerekeni tam anlamıyla yapar.

Genellikle enerjinin, uygulayan kişinin başının tepesinden ve aşağıda haradan girdiği öğretilir. Daha sonra enerji, Reiki uygulayan kişinin avuç içlerinden alan kişiye akar. Bu nedenle hem uygulayan hemde Reiki alan kişi Reikiye maruz kalır. Reiki kendiniz ve başkaları üzerinde kullanılabilir. Reiki vermek ve almak genellikle barış dolu ve keyifli bir deneyimdir.

Reiki dengedir, fiziksel, ruhsal ve duygusal olmak üzere tüm seviyelerde çalışır. Reiki vücuda enerji verir ve iyileştirir. Araştırmalar göstermiştir ki, yaralanmaların iyileşme süresini kısaltıp, kan basıncını düşürüp, streslerden arınmaya yol açmaktadır ve acının dindirilmesinde kullanılmaktadır. Kişilerin kendi beyanlarına göre Reiki bir çok ciddi hastalığı iyileştirmiştir. Reiki diğer tedavilere yardımcı olmaktdır. Reiki iyileşme sürecini hızlandırmakta ve geleneksel tıbbi tedavilerin yan etkilerini en aza indirmektedir.

Reiki bir din değildir. Bir yeni çağ felsefesi uygulaması da değildir. Hiristiyan, budist, şinto, hindu ve islam dininden bir çok insan Reikiyi uygulamaktadır ve herhangi bir inanca yardımcı olan bir ruhani uygulamadır. Usui Reiki Hikkei kitabında (Usui’nin öğrencilerine verdiği bir el kitabı), Usui şunları söylemektedir; ” Benim Reikim, evrendeki sezgisel güce dayalı özgün bir metoddur. Bu güçle vücut sağlıklı olur, yaşam sevinci ve ruhun huzuru artar”.

Reiki nasıl çalışır?

Tüm canlıların sahip olduğu bir yaşam enerjisi vardır ve bu enerji doğumla birlikte getirilmiştir. Yaşam enerjisi düşük olan insanlar daha kolay ve daha sık hasta olurlar. Yaşam enerjisi yüksek olanlar ise daha dayanıklıdırlar. Reiki insanın yaşam enerjisini arttırıcı bir yöntemdir.

  Reiki uygulayıcısı ister kendine ister bir başkasına reiki uygulasın kendinden bir enerji vermez. O sadece reikiye kanal olur.Dolayısıyla enerjisi azalmaz aksine artar. Reiki kişinin vücut dengesini ve uyumunu korumasın sağlar.

 Eğer vücudunda herhangi bir yerde bozukluk yada sorun varsa bu tüm vücudu etkileyeceğinden bütüne yönelir. Günümüzde bir çok hastalığın altında zihinsel nedenlerin bulunduğu ve hastalığa yol açan zihinsel kalıplar değiştiğinde hastalığın da iyileştiği artık bilinmektedir. Reiki sadece fiziksel boyutta değil zihinsel ve ruhsal boyutta da şifa verici özelliklere sahiptir.

Reiki tıpla birlikte çalışır ve tıbbi tedaviyi asla reddetmez. Dünyada yapılan araştırmalar tıbbi tedavi gören hastaların reiki kullanmaları durumunda iyileşme hızının %50 arttığı ve ilaçların yan etkilerinden çok daha az etkilendiklerini ortaya koymuştur.

Reiki yi düzenli olarak kullanmanın bir çok faydası vardır.

Bunlardan bazıları şunlardır:

Kronik hastalıklarınızı yavaş yavaş ortadan kaldırır.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur.

Stresli zamanlarınızda sizi rahataltır ve sakinleştirir.

Korku duygusunu yenmenize yardım eder.

Kafanız karşık olduğunda düşüncelerinizi netleştirmenizi sağlar.

Ağrı ve acılarınızı azaltır.

Düşüncelerinizi doğru noktaya yönlendirmenize yardım eder.

Varolan hastalıklarınızın ilerlemesini durdurur.

Vücudunuzu toksinlerden arındırır ve zehirli maddelerin atımını sağlar.

Duygusal blokajları çözer ve duygusal sorunlarınızı çözmenize yardım
eder.

Sezgisel yeteneklerinizi ve farkındalığınızı arttırır.

Vücudunuzdaki yaraların daha kolay geçmesini sağlar.

Kötü alışkanlıklarınızdan ve size zarar veren tutumlarınızdan
vazgeçmenize yardım eder.

İnsanlarla ilişkilerinizde daha sakin ve daha yapıcı olmanıza yardım
eder.

Bilinçaltınızdan kaynaklanan sorunları tedavi eder.

Kendiniz için daha doğru ve iyi olanı bulmanıza yardım eder.

Enerji vererek sizi dinçleştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır.

Cinsel sorunlarınızın çözülmesinde yardımcı olur.

Psikolojik rahatsızlıklarda,fobilerde ve depresyonda olumlu sonuçlar
verir.

Sevgi ve ilgi duygularınızı artırır ve duygusal ilişkilerinize olumlu
katkısı olur.

Uykusuzluk, bitkinlik ve isteksizlik gibi sorunlarınızın çözülmesine
yardım eder.

Kin, nefret,öfke gibi zarar verici duygulardan sıyrılmanıza yardım eder.

Sanatsal üretkenliğinizi arttırır ve ilham almanızı kolaylaştırır.

REİKİ NEDİR? BU YOLDA İLERLERKEN NELERLE KARŞILAŞIRIZ?. HAZIRLIKLI MIYIZ?

Sunu bilin ki, her birimiz, bir fark yaratabiliriz ve hepimiz ışık işçisi olmak için o yolda ilerliyor olabiliriz. Hepinizin, ilginin odak noktası olan ya da topluma mâl olmus insanların sizden farklı olmadıgını farkına varması çok önemli. Evet, onlar özel, essiz ve kutsanmıslar, ancak sizler de öylesiniz, her biriniz. Her biri, inisiyasyonun tüm deneme ve sınavlarından geçtiler ve ruhun karanlık gecesinden geçip Aydınlanmanın Isıgına vardılar. Hepsinin ortak özelligi azimli olmaları, çünkü deneyim ne kadar acı dolu olursa olsun, kendilerini ne kadar yalnız hissederlerse
hissetsinler, ya da gelecek ne kadar karamsar görünürse görünsün, ASLA VAZGEÇMEDİLER. Sebat ettiler, ve Ruh ile birlik ve uyum içinde zaferle zuhur ettiler, çünkü İlahi Görevlerini kabul etmek ve yerine getirmek için hazırdılar.

Yüksek bir bilinç ile bütünlesmis olan birçogumuz, simdi yeni bilgilere ulasıyor, ve iç Benliginizde bir uyum hissi duyumsuyorsunuz. Yine de süpheleriniz var ve digerleri ile iç görülerinizi paylasmak konusunda sessiz kalıyorsunuz ,çünkü kendinizi garip bir duruma düsürmekten ya da ne ögrendiginizi anlatırsanız sizinle alay edileceginden korkuyor olabilirsiniz. Yeni aydınlanmıs halinizin tek örneginin siz olmamanız gerektigi ve edindiginiz bilgi ve anlayısı digerleri ile paylasarak bir sonraki asamaya geçebileceginize dair bir evrensel yasa vardır. inisiyasyon yolunda yürüyen bir ögrencisiniz, ruhsal uzmanlık ve birlikte-yaratma pratisyenisiniz ve ayrıca, hareketleriniz, sözleriniz ve tavırlarınız ile paylasacagınız bir mesajı olan bir öğrencisiniz de aynı zamanda bunu unutmamamız lazım.

Yani, genislemis realitenizde ve Varolus halinizde, birçok düsünce formu, alıskanlık, kültürel tabular, sartlı tepkiler ve kabul edilmis davranıs biçimleri ıslah edilmekte ve degistirilmektedir. Sizden cesur, yenilikçi olmanızı ve sıradanlık kalkanının ardından çıkmanızı, farklı olma cesaretini gösterebilen öncüler olmamız istenir. Bu, gücünüzü kabul etme ve elinde tutma sürecinin yüzlerinden ve asamalarından biridir, sevgili ışık yolcuları. Kitleleri takip etmek kolaydır, popüler ve kabul edilmis inançların yapısı içinde, geçmis çaglarda yönetimi elinde tutanların ortaya koydugu sınır ve kurallar içinde kalmak kolay yöntemdir.Oysa biz yeni elçiler hep birlikte ,birlik ruhu ile hareket ederek ve madde teorilerine tlıkmadan yolumumuza hebirlikte devam etmeliyiz.

Sonuç olarak, önderlik rolünü üstlenecek ve hükmetmeye hazır Isık üstatlarının, Ruhun savasçılarının, rehberlik ederken ve yönetirken örnek teskil etmek ve yeni vizyonu, Gökyüzü ve Yeryüzü için yeni planın odagını tasımak, bunun hepinizin en yüksek hayrı için meydana getirildigini görebilecek kisilerin olması kaçınılmazdır. Hepinizin oynamak için bir rolü var. Bir daha asla otoritenizden ödün veremeyecek ya da digerlerini sizi götürdükleri yöne dogru ilerlerken kendi yolunuzu bulacaksınız.Yolunuzda Aktif bir rol almalısınız, ve İlahi Benliginiz tarafından size verilmis görevin gerektirdigi rolü oynamak zorundasınız, bu da sizin bütüne olan armagan ve katkınız olacaktır.

Bütünlügünüz içinde kalıp, yargılamadan ama sevgi dolu enerjinizi onlara yansıtarak, ve bir üstadın tutumu ile öğrencilerinizi yönlendirmeli ve daha verimli alanlara dogru yolda devam etmelisiniz. Onların zihinlerini degistirmek için çabalamamalısınız, ancak örneklerle, anlayabilecekleri düzeyde konusarak ve Yaratıcı ile Birlik’e giden bir çok yolun oldugunu söyleyerek onlara gerçegi ögretmelisiniz. Nazik ama kararlı; sefkatli ama onların dramlarına, elemli hikayelerine kapılmadan; neseli ve hevesli olun ki sizi bu kadar farklı kılanın ne oldugunu merak etsinler. Kesinlikle, fark edecek ve merak edecekler ve bir gün, önemseyecekler çünkü onların aura alanlarına ve kalplerine degisim tohumlarını ekmis olacaksınız. Bu tohumlar yadsınamaz, yeserecek ve birgün patlayıp ilahi bir rahatsızlıga açacaklar, bu da onları ögrencilik yoluna dogru itecektir.

Ve böylece, sevgili üstadlar, gelecek günlerde yaklasan zorluklarda bir öneride bulunmak istiyorum: İlahi Güç, irade ve Otorite en önemli dersimiz. Simdi zamanıdır, hep Varlıgınızın en derinlerinde hayal ettiginiz, özlediginiz ve hazırlandıgınız o zamanlar basladı. Çünkü insanlıgın daha yüksek bir farkındalık haline tekamülünün kanıt ve cevheri, Yeryüzündeki herkes ve her sey için daha görülebilir düzeyde olamya başladı.
Derslerimizi iyi öğrenip sabırla uygulamalıyız. Ego-benliginizi dizginleme ve Yüksek benliginiz ve Tanrı Isınınız ve İlahi Benliginizin harika nitelik ve yetileri ile onu uyumlandırma yolunda iyi gidiyoruz.

Düsüncelerinizi kontrol etmek ve duygularınızı dengede tutmak için mücadele ediyoruz. Artık biliyoruzki ki saf sevgi kalbin pınarlarından çıkmalı ve digerlerine kutsal armagan olarak yayılmadan önce ilkolarak kendi Benligimize nüfuz etmelidir. Yargısız ve objektif olmak için büyük çabalar sarf etmeliyiz, kalbinizde merkezlenmis kalırken baskaları ile ilgili olayların ve etkilesimlerin akıp gitmesine izin vermeliyiz. Bilgi hazine sandıgındakileri kilit altından ortaya çıkarabilecek sırları kavramaya baslıyoruz ve sıırın anahtarını keşvediyoruz tekrar.ve tezahür ettirme yetisinin SİMDİde, anda yasamaktan türedigini anlamaya baslıyorsunuz. Yüksek boyutların sükunet ve sihirli özelliklerini, yüksek bilincin farklı seviye ve frekanslarına girip çıkarak deneyimliyoruz ki, ve biliyoruz ki iste burası bizim yaşamak ve olamak istedğimiz yerdir.

Evet, hala ögrenilecek çok ders var ve her zaman da olacak, ancak hergün deneyimledigimiz hayatın dansı ve dramındaki adalet ve kusursuzlugu görebilecek bir içgörüye sahip olduk artık. ;leri dogru dev bir adım atmak için hazırlanıyoruz.Bütün ışık işçileri; bu büyük olayda, Yeryüzünün ve insan türünün yükselisinde, layık oldugunuz yeri almanızın zamanı gelmistir. Isık katsayımız artıyor ve diger aydınlanmış varlıklar ile baglantıya geçtikçe güç ve ivme kazanıyoruz. eviniz – gezegeninizin Altın Eterik Agına nüfuz ediyor. Hepiniz yükselis merdivenindeki bir sonraki basamaga çıkıyoruz. Kitlelerin uyanısı hızlanırken ve toplum bu bilince girmeye başladı.

Bazılarımızda hala süphe ve tereddüt var çünkü egonuz, zihninizi korku ve yetersizlik düsünceleri ile tıkıyor. Üzerinizdeki kontrolünü devam ettirmeye çalısırken, ego-benliginizin içinizden fısıldadıgını duyuyorum, “Ne yapabilirim? Nasıl hizmet edebilirim? Ne önerebilirim?”AMA ŞUNU BİLMELİYİZ Kİ kalbimiz güçsüz, ruhumuz cesaretsiz olamamalı, çünkü önümüzdeki yıllarda kendine-hakim-olma yolunda bütünlüge dogru ilerlerken, dünyanız ve realite resminiz önemli ölçüde degisecek. İlahi mirasınızı alırken cesaret ve kararlılıkla öne adım atmanın zamanıdır.

Bu miras, bizi çok yakın bir gelecekte bekliyor, cesur savasçılarım, ancak bilinçteki bir sonraki maceranızın yöneticisi ve katalizörü haline gelirken, harika yeni dünyalar biçimlendirmek ve yaratmak için gerekli olan enerjiyi evrensel Isık özünden kendinize çekmemiz gerekiyor. Vizyonumuzu, heyecan ve cesaret duyguları ile asılamalısınız; topluma karsı dururken ve kolektif bilincin dar bogazından yüzeye dogru çıkarken cesur ve korkusuz olmalıyız. Basarı ile birlikte titresen sözler söylemelisiniz, ve tutumunuzu korumalı ve bir pozitif ışık sarmalı gibi hareket etmelisiniz. Ruh ile uyum içinde oldugunuzda, özgürce ve sevgi dolu bir niyetle verdiginiz her seyin size on kat fazlasıyla geri dönecegini kendinize kanıtlamak için her seyinizi riske atma cesaretini göstermelisiniz.

Simdi, hiç olmadıgı kadar, tezahür ettirme araçları parmaklarınız ucunda duruyor. Rahat alanınızdan dısarı çıkıp size hizmet etmeyen her seyi salıvermek zorundasınız. Hepiniz, bunu nerede tatbik edeceginizi biliyorsunuz, çünkü aylardır ve hatta yıllardır karsınızda gözlerini size dikmis bakıyor ve bu durum gittikçe daha da dayanılmaz bir hal alacak ta ki siz fikrinizi degistirip sizi engelleyen o seyi salıverene kadar. SEVGİLİ ÖĞRENCİLER……..FARKINDALIK GELDİĞİNDE IŞIK YOCUSU OLAMA KAPISI SİZE HER YERDE AÇILACAKTIR.

Sevgili IŞIK YOLCULARI, bu harika degisim zamanlarında, sizden çok uzun zaman önce alınmıs olan, Varlıgınızın derinliklerinde hasret duydugunuz, Yaratım enerjileri ile aranızda tekrar bir baglantı kuracak olan o seyi size TANITMAYA ÇALIŞTIM: İlahi İrade, Güç, Gerçek ve Cesaretin İlk IŞIĞI. Gelecege giden yolculugunuzda size yardımcı olacak bilgi ve araçlara artık yakınız. Bu harika lütuftan faydalanıyor musunuz? Daha ne bekliyorsunuz?

Sonuç olarak Reiki benim hocamın da söylediği gibi: “İNSANLARDA OLAN BİR ŞEYİ HATIRLATMAK İÇİN OYNANAN BİR OYUNDUR
Unutma perdesi, hafızanızdan hızla kalklakmkta ve Aydınlanma bilincini tam olarak benimsenebilmektedir. Eğer alamaya hazırsanız yeniden bir kez daha, bu ısık tacı, basınızın üstünde parlayacak ve sonsuza kadar bir ilahi Varlık olarak, Anne/Baba Tanrımız ve Yüce Yaratıcımız için görevde bulunan bir Isık elçisi olarak tanınacaksınız.

İnsan türünün bir koruyucusu ve Yaratıcı Gerçegin tasıyıcısı olmaktan onur duyabilirsiniz.

Yüksek bilinç alemlerine geri dönmeye ve ;lahi mirasınızı almaya hazırsanız şu andan itibaren bir ışık işçisi oldunuz zaten.

Fiziksel,psikolojik ve zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesi ve diğer pozitif etkileri hem iş yaşamında hem duygusal yaşamınızda hem
de sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyecek ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardım edecektir.

YOLUNUZ IŞIK OLSUN ….

 

Başa dön
0536 586 73 17