Hamile Yogası Nedir ?

Hamile Yogası Nedir ?

Pilatesin ana hareketleri genel olarak yoga hareketlerinden esinlenilerek Josept Pilates tarafından birinci dünya savaşında yaralanan askerlerin rehabilitasyonu için geliştirilmiş bir teknik uygulamadır. Uluslararası diplomalı konusunda uzman öğretmen Banu Değer Yoga Evim’de hamilelere özel Hamile Pilatesi dersleri vermektedir.  saatleri ve eğitim hakkında detaylı bilgi almak için lütfen 0536 586 73 17 hemen arayın.

Hamile Pilatesi Nedir? Hamile Pilatesinin Faydaları

Pilates bir vücudun esneklik oluşturmasına yardımcı olabilir fakat kullanmanız gereken rutin bir kas gücü de gerekir. Dayanaklılığı arttırmak için kollar, bacaklar, karın – kalça ve sırt kaslarını geliştirmek için hareket serisi uygulanır. Hamilelik döneminde hamile pilatesi yapmanın doğum öncesi ve doğum sırasında fayda sağlayan birçok yardımına tanıklık edeceksiniz.

Hamile Pilatesi ve Yogası Nedir ?

Hamile Pilatesi nefes ve hareket koordinasyonunu sağlayan bir öğreti biçimidir. Hamile pilatesinde özellikle pelvik taban kası yani doğum yolunu çevreleyen kasların güçlenmesi doğumu ve doğum sonrasındaki günlük yaşantıyı daha kolay hale getirmektedir. Hamilelik döneminde düzenli olarak hamile pilatesi yapan hamileler, hamilelik dönemini, doğum ve doğumdan sonraki vakitlerde kendilerini daha iyi hissettiklerini söylemişlerdir. Hamilelik döneminde oluşan bel, sırt, kalça ağrılarını dindiren ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen her anneye önerilir. Banu Değer Hamile Pilatesi ile daha sağlıklı ve güçlü bir hamilelik dönemi geçirin.

Hamile Yogası ve Pilatesinin  Faydaları

Hamile pilatesi, hamile bayanların pilates yaparak vücutlarında artan erdorfin hormonu sayesinde hem fiziksel hem de psikolojik rahatlama sağlamasına olanak tanırken hamilelik süresince rahat ve güçlü hissetmelerini sağlar. Banu Değer Hamile Pilatesi’nin hamilelik döneminde sıkça yaşanan bel, sırt, kalça ve omurga bölgelerini güçlendirerek ağrılarını azalttığı bilinmektedir. Sadece doğum sırasında değil doğum sonrasında da vücudun ve karın bölgesindeki kasların normale dönmesi hızlanır.

Hamile Yogası Ve Pilatesine  Ne Zaman Başlanmalı ?

Hamile Pilatesi derslerine ilk hamileliğiniz ise 12. haftadan itibaren doktor kontrolünüzde başlayabilirsiniz. Eğer düzenli olarak Banu Değer Yoga Evim’de yetişkin pilatesi eğitimi alıyorsanız ve hamile kaldıysanız Banu Değer gözetiminde hamile pilatesi eğitimlerine geçiş sağlayabilirsiniz. İlk gebeliğiniz ise mutlaka doktorunuza danışınız. Detaylı bilgi ve randevu almak için 0536 586 73 17 Hemen arayın

Başa dön
0536 586 73 17