Yoga Dersleri ile hayatınıza huzur, renk & sağlık katın

  • Kozyatagi / Kadıköy / İstanbul
  • 08:30 - 21:30
  • E-Posta

    banu.deger@gmail.com

  • 08:30 - 21:30

    Haftanın Her Günü

Neden Yoga ve Yoga Evim Banu Değer

Hamile Yogası Nedir ?Hamile Yogası,İstanbul,Kadıköy

Hamile Yogası Nedir ?Hamile Yogası,İstanbul,Kadıköy
HAMİLE YOGASI İLE İLGİLİ SİTEM VE DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN
TERAPİK HAMİLE YOGİLATES GRUP DERSLERİ
DETAYLI BİLGİ VE İNDİRİMLİ KAMPANYA FİYATLARI
http://www.hamileyogasi.gen.tr/
Sevgili Hamile Öğrencilerim ve yeni başlayacak öğrencilerim;

Bu sayfada ve bu sitede yazılan yazılar tamamen gerçek öğrenci yazılarıdır.Herhangi bir çarpıtma ya da yanlışlık yoktur.

Omurga Terapik Hamile Yogilates dersleri en çok on kişi ile yapılan grup dersleridir.Derslerde Omurga Terapi hareketleri ile beraber pelvik taban kaslarını açmaya yardımcı hareketler Yogilates tekniği ile birlikte ve nefesler yardımı ile uygulanmaktadır. Derslerde güzel arkadaşlıklar kurulup herkes hamileliği boyunca biribiri ile bilgi alışverişinde bulunmakta ve aynı zamanda çok da eğlenceli dersler yapmaktayız.

Aynı zamanda bu dönemi arkadaşlarınla sorunsuz ve mutlu geçiren öğrencilerim doğumdan sonra da dostuklarını bebeklerini de arkadaş yaparak devam ettrirmektedirler.Bebekler bir süre sonra büyüdüklerinde arkadaşlıklarını sürdüren öğrenciler beraber guruplar oluşturup çabuk toparlanma Yoğilates derslerine gelmektedirler.Buradaki dostluk ,sevgi hepimizin arakadaşlığı aile ortamı gibi olup, sevgi ve paylaşımlarımız doğumlardan sonra da herzaman devam etmektedir.

Aynı zamanda doğumların yüzde yüze yakını eğer özel bir terslik olmaz ise normal doğum olarak son derece kısa ve rahat bir doğum olarak gerçekleşmektedir.Öğrencilerime doğum sırasında gece kaç olursa olsun aradıklarında her türlü doğum koçluğu desteğini de severek devam ettirmekteyim.

YİRMİ senelik hocalık hayatımda yaptığım en iyi seylerden biri de TERAPİK HAMİLE YOGİLATES normal doğum dersleri açmak oldu . Bu süreçte Ben bütün öğrencilerimin sağlıkla sorunsuz ve mutlu ve huzurlu ve fit bir şekilde hamileliklerini tamamlamalarına yardım ediyorum.Onlarda sonra bana doya doya seveceğim bir sürü torun veriyorlar .İyi ki varsınız ve iyiki bu derslerde sizlerle birlikteyim.Derslere geldiğinizde bu dersleri nekadar severek verdiğimi ve sizlerle olmaktan ne kadar mutlu olduğumu sizde farkedeceksiniz sanırım.

EVET SONUÇ OLARAK TERAPİK HAMİLE YOGİLATES ,

Grup derslerinde buluşmak dileğim ile hepinizi yüreğimdeki sınırsız anne sevgisi ile kucaklıyorum.

Eğitmen Banu Deger.

Bebekler ve Annelerimiz Albümü

BAZI ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ;

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER Burada yazılan yazılar tamam gerçek öğrenci resimdir. Derslerde çok güzel arkadaşlıklar kurulup sonrada bebeklerle birlikte görüşülmeye devam edilmiştir.Hatta beraber guruplar oluşturup doğumdan sonra çabuk toparlanmaya gelen bir sürü öğrencinin var.Ve doğumların yüzde yüzüne yakınızdaki bir gelenek haline getirme.On senelik eğitim hayatımda yaparım normal doğum dersleri açmak için .sizlerle birlikte sağlıkla bebekleri büyütüp sonra da bir sürü toruna sahip olmamanız gereken bir duygu.İyi ki varsınız ve iyi ki bu derslerde sizlerle birlikteyim.Grup derslerinde buluşmak dileğim ile. Banu Değer.

BAZI ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ
SEVGİLİ CANIM BANU HOCAM,

Ben Meltem Öksüzoğulları . Normal doğum yapan bir arkadaşının içeri başladım. Hamileliğimin devam etmemesi çok hoş ve enerjiktim ve hiçbir ağrım sıkıntım olmadı.

Son derse geldiğimde biraz sancım vardı biliyorsunuz. Hatta sizde daha çabuk olsun diye hareketleri o yüzme uygulattınız. Akşam mekanları belesti ağrım vardı. Gece rahat uyudum ve sabah kalktığımda ağrım devam ediyordu. Ama rahatsız olmak bir ağrı anlamına geliyor. Eşimi işe yolladım bir duş aldım. Sonrasında kırmızı bir nişan geldi. Ben hala suyum gelecek falan derken hafif olan bel ağrım üzerinde bire indi. Apar topar ailemi ve eşimi çağırıp hastaneye gittiğimde doğumhaneye zor yetiştim.

NEREDEYSE ARABADA DOĞUM YAPACAKMIŞIM. 08.40 DA GİRDİM DUĞUMHANEYE VE 08.50 DOĞUM YAPMIŞTIM. DOKTORUM YETİŞEMEDİ. VE GELDİĞİNDE ŞOKTAYDI.

12.12. 2012 DE HERKES SEZERYAN YAPMAK İÇİN HASTANELERDE ODA AYIRTIR İKEN BEN NORMAL VE RAHAT BİR DOĞUMLA O GÜNÜ TAÇLANDIRDİM VE TABİİ KENDİMİ DE.

HERŞEY İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER VE YENİ GELECEK HERKESE de NASİHATİM; (sakın dersleri bırakmayın ve gidebileceğim kadar çok derslere devam edin)

Sevgilerim ve Saygılarım ile.

MELTEM OKSÜZOGULLARI. ————————————-

Merhaba Banu Hocam,
NORMAL DOĞUMMMMM.

Tüm sezaryen diye ısrarlarıma mısınız (siz ne kadar kızmıyor da bana 🙂 oğlum siz sözünüzü dinlemek istedi ve 25 Nisan sabahı 3:15 de normal yollarla dünyaya gelmeye karar verdi… Hastaneye gece 12 de gittiğimizde doktorlar bile oğlumun bu kadar çabuk (3 saat içinde) ve kolay doğacağını tahmin etmiyorlardı ..

Ben de başından böyle şeyler bilseydim, sezaryen diye tutturmazdım sanırım :)

Doğumumda 19. haftamdan itibaren devam ettiğim yoga derslerimin çok etkilendiği. Hatta hatırlarsanız salı günü son derse yapıyor, cumartesi günü de gecesi de doğum yaptım. Hiç anestezi almadan, sadece nefes dayanabiliyor. Ve de ertesi gün evde koşturup çalıştırdum.

Benim hamilelere naçizane tavsiyem düzenli olarak yogaya devam edip, gerisini tabiat anaya bırakmaları ..

Bu vesile ile tekrar çok teşekkür etmek istiyorum, sayışınız rahat, sakin ve kolay bir doğum gerçekleşdim .. Yaşlanıp da sırt belinize değil de inşallah daha normal olduğunuzda normal yoga derslerinizde tekrar bir gelir.

Not: Oğlan biraz toparlansın, elinizi öptürmeye getireceğim .. Kendinize çok çok iyi bakın, kızlara selam.

Beril Balcı / ————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————— —–

KALÇA SIKILAŞTIRMA VE HAMİLELİK….

Tülay Kaptan

Merhaba;

30 yaşında 30 haftalık gebeyim :) 1 bucuk aydır hamile yogası yapıyorum.

Hamileliğim yoga ile çok rahat geçiyor.

1 2 3 3 5 5 6 7 7 7 7 Daha Fazla Facebook Twitter Google+ Pinterest :)

İnşallah normal doğumu da rahatlıkla yapılacakım.

Artik yoga vazgeçilmezim oldu :)

Onun için gerekli teşekkürler.

Sevgiler

Tülay Kaptan
Ve TÜLAY DOĞUMU KISA BİR SÜREDE GERÇEKLEŞTİRDİ ONA VE BEBEĞİNE SÜSİK VE MUTLULUK DİLİYORUM

Banu Değer. ————————————————-

DOĞUM YAPAN BİR ÖĞRENCİM… ..

Yoga ile ilk tanışmam yaklaşık 7 yıl önce eşimin ablasının ortaya çıkmış olması. Utanarak itiraf etmeliyim ki o kadar daha önce bir takım şeyler duyduğum yoga ve felsefesine çok cahilce ve negatifti. Fazlası ile pratik biri olarak yoganın benim gibi güçlü !!!!!!!! kimse pekte katkısı olamayacağına emindim. Bu tür yaklaşımlar ancak zayıf ve arayışta olan insanların oyalanma vesilesi idi. Sanırım dünyayı yaşanır kılan en güzel şeylerden biri insanların olduğu gibi kalmamaları ve gelişime açık olmaları. 2007 benim için öyle bir yıl oldu ki bu olumlu gelişme yaşama fırsatını buldum. Bir ilke anne olacağımı hayatım ve hakkında içimden gelen bir dürtü ile yoga yapmaya karar verdim. Halbu ki o güne kadar çevremden empir edilen bir hamile için ayaklanma yeterli olduğu idi. Hamileliğimin 4. yogaya başladım ve sanırım huzurlu, mutlu, canlı ve keyifli bir 9 ay geçirmek için en iyi yolu bulmuş oldum. Hamileliğimin son gününe kadar hatta doğuma 10 saat kalana kadar çalışan biri kadar haftada 2-3 kez gittiğim Yoga Evim benim kendim ve bebeğimle baş başa kalabildiğim, dinlendiğim, enerji depoladığım ve tümgünlük sıkıntılarımı unuttuğum bir yer oldu. Yoga mutlak size uygun ve paylaştığınız paylaşmıyoruz. Banu Hoca’ya bu konuda şükran borçluyum. Hamileliğimden yeniden başa derse gittiğim derslerde Banu Hoca bana sadece yoga öğretmeni olanağdı 7.30 unda safralılık, bütün bunalmışlıklarmı hafifleten ve bana adeta anne şefkati adayı bir arkadaş oldu. 9 ay boyunca normal doğum planlamama rağmen oğlum ali Durul’u biraz da doktorumun etkisi ile KORKUMDAN sezaryenle doğurdum. Yoga yapmamın temel nedenlerinden biri kolay doğumdu ancak ben yoganın olumlu etkilerini doğum sonrası yaşadım ve yoganın faydaları sezaryen kullanarak bile gördüm. İnsanlar yataklarından kalkamaz ve sancı çekerken kendime dolaştım, oğlumu emzirdim, altını değiştirdim ve gelen kitaplarimizi ağırlayabildim. Türküleri -. Hastaneden eve geldiğimiz 3. günden başlamakla normal olamama dönmüştüm.

Şu anda 1.5 aylık ve biz onunla Banu Teyzesine gidip yoga yapmak için sabırsızyızuz. Yeni yılda ailece yoga yapmak olacağız ve bu sayede eminim çok güzel bir 2008 geçireceğiz.

DİĞER Öğrenci Görüşleri ——————————————————————————————————–

Ağaoğlu My Club dan bir öğrencim,
Sevgili Banu Hocam,
İki yıllı derslerinize başladığım zaman bel fıtığı, boyun fıtığı ve dizlerinde sorun yaşamak için uygunluk düşüncesiyle düşünmüştüm.

Sizinle konuştuktan ve tavsiyelerinizi dinledikten sonra derslerinize devam etme kararı verdim. Şu anda çok çok stresli bir yaşantımın olduğu YOGİLATES TERAPİ devam eden tüm fiziksel ve ruhsal problemlerimi hafifletebiliyorum. Dahası cilt ve rahat bir yapım oldu.

Derslerinizden sonara kültürün yaşatılmasına (62) nefes aldırdığı. Ve rahatsızlıklarm hiçbir şekilde tekrarlanmadı ve artık çok iyiyim. Sonsuz teşekkürler. İyiki varsınız. Sevgilerim ile.

SERPİL BORHAN ———————————————————————————————————

Njoy spor kulübü ‘dan birkaç öğrencim,

1) Yoga ile günün stresini ve yorgunluğunu tekrar atıyorum. Yoga yaptırım günler daha enerji dolu olmaumu. Vücudumun esnediğini ve kemik yapımında düzeldiğini içeren. Bel ağrılarımında yoga yaptırım günlerde geçtiği ve bel kemiğimin rahatladığını gevşeme.

Doğru nefes alış verişlerle daha iyi ve rahat nefes alabiliyorum. İçimdeki bütün yolların açıldığını söyledi. Daha önce tıkanıklar varmış ve benim farkındalığım bu güne kadar iyi değilmiş. Bütün bu çalışmalarla ilgili herşey daha bilinçli algılayabiliyorum. —————————————————————

NERGİZ YALÇINKAYA AÇIKGÖZ.

Hocam,
Yoga canım çok büyük bir imza yarattı. Sık doğumdan sonra vücudumu kütük gibi hissediyordum. Düzenli olarak gelebildiğim içeriğinizin 20 li yaşlarımdayken çok daha esnek ve dengeli olması fark edilir.

Banu hoca da bence bu alanda bir numara. Tüm hareketleri ve nerede nefes alıp vereceğimiz için söyleme kendini yapmamanız dersi yapması hiç yok yoga eğitiminde görmediğim bir şey.

Njoy’a üye olmak tek bir yoga diyebilirim. Ve Banu hocaya bana olan katkılarından dolaylı çok teşekkür ediyorum. ————————————–

FULYA EROL


Sevgil Öğretmenim,

Benim için çok değerlisiniz. Yoga konusunda senelerdir düşünürdüm, sana çok güzel oldu benim için. Güzel yüzünüz yoga ya değer katıyor. Dersi çok güzel anlatıp bizi bilgilendiriyorsunuz. Dersleri kaçırmadan hep bu kağıt olmak istiyorum. Dersin kendisi kendimi çok dinlenmiş ve mutlu ediliyor.
Kim. Müh
NEVİN KOÇAN ————————————–

Sevgili Banu ya da ona zaman çağırdığım sekılde Bir tanecik Banu Hocam,

Bana hayatın gözden kaçırdılar ve yeni bir şeyler öğrettiğin için binlerce teşekkürler. Hakkın boyu nefes almayı düşünememin gücüyle belki de başarabileceğimi senden içeri. Hayat iyi ki bizi karşılaştırmış, iyi ki varsınız

BANU YAZICI (Yoga EVİM) —————————————————————————————————————————————————————————————————————

Sevgili Hocama

Derslerde kişisel ilgi görebiliyor olmamız çok güzel. ÖZELLİKLE yoğun bir iş gününden sonra rahatlatan ve kendimi çok iyi hissetmemi güvenmemiz.Banu hoca da onunla birlikte çalışıyorum ve çok iyi bilen bir hoca.Özellikle derslere nefes çok yorulur ve derslerde nefese çok fazla önem vermesi beni çok rahatlatıyor.Uzun seneler Amerika ve bir çok yoga dersine katıldım ama bu sistem benim çok hoşuma gidiyor ve teknik çok iyi.

ASLIHAN KURAL (Yoga EVİM ÖĞ)

Merhaba Banu Hocam,

Haftanın iki günü akşamı iple çekiyorum. Genelde stresle dolu hayatımda, zamanlanmaktan iki saat rahatlık. Açsam tok, yorgunsam enerjik, s

inirli isem hafiflemiş bulunmaktadır. Ayrıca özel olarak ilgi ya da hissetmek, yakınlık çok güzel.Sonuç olarak içimdeki beni keşfetmeye çalışıyorum.

ASLI DUYMAZ (Yoga Evim) ————————————————————————————————————————–

Yoga ile oğlu iki yıldır görüşmeye başladı. Yoğun iş yaşamında bir tür zaman ayırmak mümkün olamadıtı. Gittiğim spor kulübünde Banu Hocanın yoga öğretmeni tarafından kendi bedenini tanımadığım mutluluk verici farkıyla başladı. Bir kasın vardığı bir tabakanın ya da derinlerde saklı kalmış bir organın varlığını hissediyordum. Bu, benim için çok farklı bir deneyimdi. Hindistan’da bulundukları dönemlerde, bir televizyon programında güzel bir hintli manken bayan tanımı demişti. “Vücudun bir tapınak ve buna değer vermek zorundasın”. Bu saygıyı gösterirmemde yoganın yoğun olduğu gerçekleşmiştir. Ve en önemlisi de onun çalışmanın sonundaki sonsuz huzur hali. Günlük streslerden arınmış bir halde, bir özgüven duygusu ve daha üstün bir farkındalık düzeyinde,

Faruk BUDAK (Njoy Spor Kulübü)

Araştırmacı, gezgin, fotoğrafçı
http://farukbudak.com/v2/?sliders=faruk-budak —————————————————————————————–

Sevgili öğretmenim; sana ne kadar teşekkür etsem az.İçtenliğin ettik samimiyetinle, ilk Konuştuğum anda, Yıllardır tanıdığım Bir yakınım gibi oldun.İyi ki varsın, iyi ki seni buldum, iyi ki REİKİ1uyumlamamı senden alma olanağım oldu.Enerjini, bilgini, Sevgini esirgemedin.Sen güzelliklerin kaynağısın ettik ben düşüğüm için gururluyum.

SEVİLAY İPEKSU (Reiki insirans öğrencim) ————————————————————lar

Dostlar,

Banu Hoca ‘ yla 2004’ün Eylül’deki tanıştım. Ablamın “Birlikte yoga kursuna mil gidelim?” Önerisi olmasa, yogaya baslar mıydım bilemiyorum.

Yoga yapmaya başladıktan sonra fiziksel ve zihinsel olarak değişim geçirdim. Çocukluğundan beri alerjik astımı olan biri olarak yalanlarim son nokta geliştiğini kutluim. Göğüs kafesim ve nefes alma kapasitesitem arttı. Bunu asana özgür ısrarla “Nefes, nefes!” Diyen Banu Hoca’ya borçluyum.

Banu Hoca’nın insanı rahatlatan sesi, Cardio hareketleri tekrarlarken safra bıkmadan bizi uyarması, onu Hareketin Vücudun hangi bölgesini çalıştırdığını söyleyerek öğrencilerini Bilgilendirmesi Sayesinde bende Fiziksel Bir farkındalık olustu. Şimdi onu hareket ve duruştarak kendi içime dönerek bedenimi gözlemlemeyi başarıyorum.

Banu Hoca’yla yoga derslerinin fiziksel olarak güçlendirici, rahatlatıcı ve gevşetici özelliklerinin yanı sıra, zihinsel olarak da değişim geçirdim; geçiriyorum. Yoga sayesinde olaylara, durumlara ve insanlara karşı daha sabırlı ve olumlu yaklaşmaya çalışıyorum. Negatif düşünceden yavaş yavaş uzaklaşıyorum. Bir sevgili ya da eşe sahip olan kişilere de birlikte yoga yapmalarını öneririm; çünkü ilişkilerdeki iletişimi, sabrı ve duyarlılığı geliştirdiğine bizzat tanık oldum.

Sevgili Banu Hocam, bana öğrettiğin ve öğrenmemi sağladığın her şey için teşekkür ederim. Yüzündeki gülümseme eksik olmasın.

M. Banu Aksoy
(sevgili asistanım, dostum ve yoga evim öğrencim) —————————————————————————————————————————————-

Banu Değer ile birlikte Anel Grup çalışanları olarak,yaklaşık üç senedir yoga çalışmaları yapıyoruz.Yoga yı çok iyi bilen bir eğitmenden öğrenmenin kazanımları bizim için çok fazla.Bedeniniz hızla şekil alıp,esneklik kazanıyor.Ayrıca iş yaşamının stresinden o süreler içinde uzaklaşabiliyoruz.Kendisi ile çalışmaktan ve öğrencisi olmaktan çok hoşnutum. Ve şirket olarak kendisine teşekkürlerimizi sunuyorum.

MUKADDES AKAY
ANEL ŞİRKETLER GRUP SAHİBİ. —————————————————————————————————————————————-

9 sene önce ilk kez bel ağrısıyla tanıştım, doktorum ağrının bel fıtığından kaynaklandığını söylemişti. İlk bel ağrımı takip eden dönemde sık,sık belimde tutulmalar yaşadım. Düzenli yüzmeye başlayarak ağrılarımın ve tutulmanın sıklığını daha az hissetmeye başladım. Yüzmeye ara verdiğim bir dönemde oldukça şiddetli bir ağrıyla yüzleştim, bu ağrı sağ bacağımı hareket ettirmeme engel olup, günlük ihtiyaçlarımı yardım almadan yapabilmeme engel oluyordu, yaptırdığım detaylı tetkiklerle sırtımda eğrilik, bir omurumda çift yönlü kırık, bel kayması ve 2 fıtık olduğunu öğrendim. Çoğunlukla önerilen tedavi yöntemi ameliyattı, görüştüğüm doktorlardan biri fizik tedavi destekli düzenli bir egzersizle ağrılarımı kontrol altına alabileceğimi, içerdeki kasları kuvvetlendirmem gerektiğini söyledi. Yoga ve Banu Hoca ile bu dönemde tanıştım. Katıldığım dersler sonrasında ilginç bir şekilde vücudumun fiziksel olarak güçlendiğini, omurgamın kuvvetlendiğini sanki iskeletimin düzelmeye başlayıp sağlamlaştığını hissediyorum. Açıkçası yoga sonrasında zihinsel dinginlik ve rahatlama sağladığımı da söyleyebilirim.

NJOY SPORTS CLUB ‘TAN SN.ÖZLEM YORULMAZ 17 EKİM 2007 ——————————————————————————————————————

DOĞUM YAPAN BİR ÖĞRENCİM…..

Yoga ile ilk tanışmam yaklaşık 7 yıl önce eşimin ablasının vasıtası ile olmuştu. Utanarak itiraf etmeliyim ki o dönemde daha önce de hakkında bir takım şeyler duyduğum yoga ve felsefesine yaklaşımım çok cahilce ve negatifti

Fazlası ile pratik biri olarak yoganın benim gibi güçlü !!!!!!!! birine pekte katkısı olamayacağına emindim. Bu tür yaklaşımlar ancak zayıf ve arayışta olan insanların oyalanma vesilesi idi.

Sanırım dünyayı yaşanır kılan en güzel şeylerden biri insanların olduğu gibi kalmamaları ve gelişime açık olmaları.

2007 benim için öyle bir yıl oldu ki bu olumlu gelişimi yaşama fırsatını buldum. Yılın ilk aylarında anne olacağımı öğrendim ve tamamen içimden gelen bir dürtü ile yoga yapmaya karar verdim.

Halbuki o güne kadar çevremden empose edilen bir hamile için yürümenin yeterli olduğu idi.

Hamileliğimin 4. ayında yogaya başladım ve sanırım huzurlu, mutlu, canlı ve keyifli bir 9 ay geçirmek için en iyi yolu bulmuş oldum.

Hamileliğimin son gününe kadar hatta doğuma 10 saat kalana kadar çalışan biri olarak haftada 2-3 kere gittiğim Yoga Evim benim kendim ve bebeğimle baş başa kalabildiğim, dinlendiğim, enerji depoladığım ve tümgünlük sıkıntılarımı unuttuğum bir yer oldu.

Yoga mutlak faydalı fakat bunu kiminle paylaştığınız ve kimden öğrendiğiniz de bir o kadar önemli. Banu Hoca’ya bu konuda şükran borçluyum. Hamileliğimden dolayı tek başıma katıldığım derslerde Banu Hoca bana sadece Yoga öğreten kişi olmadı sabahın 7.30 unda bile gülerek kapıyı açan, bütün bunalmışlıklarımı hafifleten ve bana adeta anne şefkati gösteren bir arkadaş olu.

9 ay boyunca normal doğum planlamama rağmen oğlum ali Durul’u sezaryen ile doğurdum. Yoga yapmamın temel nedenlerinden biri kolay doğumdu ancak ben yoganın olumlu etkilerini doğum sonrası yaşadım ve yoganın faydalarını sezaryen sonrasında bile gördüm. İnsanlar yataklarından kalkamaz ve sancı çekerken ben kendi kendime dolaştım, oğlumu emzirdim, altını değiştirdim ve gelen misafirlerimizi ağırlayabildim. Yoganın katkıları sayesinde vücudumu öyle kullanır hale geldim ki ağrı ve sancının esiri olmaktan kurtulmuştum. Hastaneden eve geldiğimiz 3. günden itibaren ise normal hayatıma dönmüştüm bile.

Şimdi oğlum 1.5 aylık ve biz onunla Banu Teyzesine gidip yoga yapmak için sabırsızlanıyoruz. Yeni yılda ailece yoga yapıyor olacağız ve bu sayede eminim çok güzel bir 2008 geçireceğiz. ————————————————————————————————————–İki senedir Banu Değer hocanın öğrencisiyim, 40 senelik bir ihmalden sonra bedenimle ilgilenmeye karar verdiğimde doğru bir başlangıç yapmak için arayışa girdim çünkü belimde ve boynumda fıtık oluşmuş, spor yapmamaktan bedenim doğru duruşunu kaybetmişti. İnternet sayesinde ulaştığım Banu hocayla başladığım dersler sonrasıysa ağrılarım büyük ölçüde azaldı, duruşum düzeldi daha enerjik ve moralli girdiğim bu dönemde yaklaşık 8 kilo vermem beni çok daha iyi bir seviyeye taşıdı. Halen derslere devam ediyorum. Olumlu enerjisi, öğrencileriyle birebir ilgilenmesiyle özellikle rahatsızlığı olanlar için şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir JLO kalçasına sahip olmak da işin güzel tarafı.

Sağlık ve güzellik dolu günler.

Aylin Atalay —————————————————————————————————————

Ayşe Beyza Celep

Herkese merhaba.

6 Ocak Çarşamba günü Banu Hoca ile olan çalışmamızın 4. kuruna başladım ve çok mutluyum.

Yaklaşık 8 sene önce ağır kaldırmaya bağlı olarak belimin sağ tarafında bir zorlanma yaşadım. Bu zorlanma zamanla sağ kalçada ve bacakta ağrı olarak kendini göstermeye başlamıştı. Öyle ki bırakın koşmayı hızlı yürüyemiyordum bile. Tüm bu geçen seneler içinde ilk sene uygulanan fizik tedavi, ilaç tedavisi ve gösterdiğim aşırı dikkat sonucunda zorlayıcı bir hareket yapmadığım takdirde kalça ve bacak ağrılarımdan geçici olarak kurtulmuştum. Ama sağ tarafımla bir yük kaldırmamaya ve hatta o tarafımı kullanmamaya dikkat ediyordum. Bir şekilde zorlarsam kalça ve bacağımda aynı rahatsızlığı yaşamaya başlıyordum.

Yaklaşık 3 ay önce Banu Hoca’nın bel ve omurga yogası grubuna katıldım. Aynen anlattığı gibi 5-6 kişilik sınıflarda yapılan, hareketlere dair en ufak bir yanlış duruşunuzda yanınıza gelip birebir ilgilenilen ve size doğru hareketin gösterildiği bir çalışma ortamı. Her bir katılımcı için kullanıma hazır ve bedava pet şişe sular ve temiz havlular ki bu ufak gibi görünen ama bence çok önemli bir ayrıntı ve incelik.

Şu anda, geçen seneler içinde vücudunu kullanmamaya o kadar alışan benim, tekrar yapabileceğimi hayal dahi edemediğim ama yapmayı çok istediğim hareketleri yapabilir durumdayım. Gündelik yaşamda vücudumu zorladığımda, bu dersler öncesi vücudumu toparlamam bir hafta sürüyorsa şimdi bir kaç gün sürüyor. Son derslerin birinde çocukken çok yaptığım, sırtüstü yatarken bacaklarımızı yukarı başımızdan ileriye uzatma hareketini yapıyordum. Benim için bu nasıl bir şey biliyor musunuz? Vücudunu tekrar tanımak, yeniden ona kavuşmak gibi.

Bir de her kış çok üşüyen ve Eylül ortasında yün atlet giymeye başlayan ben, yogaya sayesinde bu kış herkes gibiyim. Yine atletimi giyiyorum ama Aralık ayının ortasında başladım.

Banu Hoca’m, derslerdeki ilginiz, özeniniz, sıcaklığınız için teşekkür ediyorum. Buradaki ortamı çok seviyor ve tüm arkadaşları sevgiyle selamlıyorum.
Beyza C. (yaş:34)

Ayşe Beyza Celep ( Hamilelik Döneminde )
Herkese tekrar merhaba.

Belimdeki rahatsızlık üzerine başladığım Yoga Evimdeki yoga derslerinin 3. ayında bu derslerin bana ne kadar fayda sağladığını daha önce sizlerle paylaşmıştım. O tarihten bugüne düzenli olarak derslere katılmaya devam ettim. Yalnız bu süreç içerisinde hayatımda güzel bir değişiklik oldu. Şu anda 36. haftalık hamileyim. Hamileliğini 5. haftasında öğrenen biri olarak farkında olmadan; hamileliğimin ilk bir ayında normal yoga derslerine katılmaya devam ettim. Hamile olduğumu öğrenince doktor tavsiyesiyle ilk 3 ayı doldurmak üzere 1.5 ay kadar ara verdikten sonra ise hamile yoga derslerine katılmaya başladım. Şu anda hala yoga derslerime devam ediyorum. Doğuma kadar da mümkün olduğunca devam etmeyi düşünüyorum.

Açıkçası belimde yaşadığım rahatsızlık nedeniyle hamilelik süreci beni biraz korkutuyordu. Ama sevgili arkadaşlar; çok şükür ki hepsi boşa çıktı. Bedensel olarak çok rahat bir hamilelik dönemi geçirdim. 13 kg almış olmama rağmen belimde ve bacağımda neredeyse hiç bir ekstra rahatsızlık yasamadım. Sadece gündelik hayatta bazen yanlış pozisyonda öne eğildiğimde (yanlış olduğunu yoga dersleri sırasında öğrendim ) kalçamda anlık bir rahatsızlık oluyor. Ama o da devam eden bir durum değil ve vücudumun hareketine bağlı olarak hemen düzeliyor. Üstelik tüm hamilelik sürecinde kendimi her zamankinden daha rahat ve sakin hissettiğimi ve çevremdeki insanların bu sürecin beni daha da huzurlu kıldığını fark ettiğini söylemeliyim.

Öncesinde endişelendiğim hamilelik sürecini hem bedensel hem ruhsal olarak bu derece keyifli ve kolay geçirmemde Banu Hocanın sağladığı ortam ve verdiği yoga derslerinin çok etkili olduğunu düşünüyor; buradan kendisine tekrar teşekkür ederken sevgiyle sarılıyorum. Ve SONUNDA NORMAL DOĞUMMMMM YAPTIM. ŞÜKÜRLER OLSUN.

Hamile olan tüm arkadaşlara bu dönemi bedensel olarak zorlanmadan geçirebilmeleri için hamilelik yogasını denemelerini tavsiye ederim.

Herkese sevgiler

Ayşe Beyza Celep
3 Şubat 2011 —————————————————————————————————

Ece Başokur ( 22.01.2010 )

Yogaya bundan 4 ay önce başladım. Uzun süredir yoga yapmak istiyordum. Daha önceden de yogaya, meditasyona merakım vardı. Aradığım yoga kursunu bir süre bulamadım. Nereye baksam, hepsi sanki bir mezhepe aitti ya da gittiğim yerlerin salonları çok kalabalık ve havasızdı. İş yerinden bir arkadaşım yogaya başladığını söyledi. Güvendiğim bir arkadaşım olduğu için ben de araştırmak istedim. “Yoga evim” olduğunu öğrendim. Yer bana çok yakındı, hemen Banu hocayı aradım:) İlk başta haftada bir gün olarak başladım, sonrasında bu dersi ikiye çıkarma kararı aldım.

İsteğim rahatlamak, günün yorgunluğunu atmak, ruhumu dinlendirmek ve yeniden enerji toplamaktı. Bazen işten çıkıp kursa gitmek zor gelse de, yoga evime gittiğimde tüm baş ağrımdan, karın ağrımdan kurtulduğumu, umutsuzluğumu üzerimden attığımı fark ettim. Normalde işten çıkıp eve gidince, yemek yiyip, koltukta uyuklayan biriydim. Ne zaman yogaya gitsem, saat 21 de bile kurstan çıksam, kendimi son derece enerjik hissediyorum. Yoga yapmaya başladığımdan beri kendimi daha iyi hissediyorum.

Fiziksel açıdan rahatlamanın dışında, ruhen de beni son derece rahatlıyor. Bir sonraki güne umutla başlıyorum ve hayat enerjim tazeleniyor. Banu hocayla yaptığımız egzersizler fiziksel olarak esneme sağlıyor, duruşumu düzeltiyor, yağlarımı kasa çevirmemde yardımcı oluyor. Aynı zamanda nefes egzersizleri ve meditasyon kısmı da insana büyük bir rahatlık veriyor.

25 yaşındayım ve yogaya başladığımda doğru nefes almayı öğrendiğimi fark ettim. Nefes almanın nasıl bir şey olduğunu, bedeni nasıl hafiflettiğini yogayla birlikte hissetmeye başladım. Yogayı asla bırakmayı düşünmüyorum. Günün tozlu düşüncelerinden, yorgunluğundan arınmak isteyen herkese yoga evimi tavsiye ediyorum.

VE ECE DAHA SONARA ISRARLARIM ÜZERİNE YOGA EĞİTMENİ OLDU VE ARKADAŞLARINLA BİR MERKEZ AÇTI. Başarılarının devamını diliyorum.
Banu Değer. ————————————————————————————————-

Google’dan Öğrenci Yorumları

Bir Google Kullanıcısı 11 ay önce inceleme yazdı
Genel Mükemmel Yoga, fiziksel uygulamalarla (duruşlarla, asanalarla) bedenime sağlık ve güzellik kazandırdı. Durarak yapılan alıştırmalar enerjikti ve yalnızca beden üzerinde değil zihnim üzerinde de çok etkiliydi. Duruşların bekleme süreleri farklı ve çeşitliydi. Bu duruşlarla iç organlarıma, hormon merkezlerine, bağışıklık sitemime ve kaslarıma masaj yaptı.; kas ve iskelet sistemim düzeldi, sinir sistemim gevşedi.. Duruşlar yalnızca bedensel çalışma olarak bitmedi.. Çalışmaların nihai amacı yaşamın tüm boyutlarını, yani fiziksel, zihinsel, enerjitik ve duygusal yönlerini birleştirerek beni bütünledi ve yaşamımda her alanda uyum içinde durmamı sagladı.

Bir Google Kullanıcısı 11 ay önce inceleme yazdı
Genel Mükemmel Banu Hoca ile Yogılates yaparken günün stresini ve yorgunluğunu tamamen atıyorum. Yoga yaptığım günler daha enerji dolu olduğumu hissediyorum. Vücudumun esnediğini ve kemik yapımın düzeldiğini hissediyorum. Bel ağrılarımın yoga yaptığım günlerde geçtiği ve bel kemiğimin güçlendiğini rahatladığını hissediyorum. Doğru nefes alış verişlerle daha iyi ve rahat nefes alabiliyorum. İçimdeki bütün yolların açıldığını hissediyorum. Daha önce tıkanıklar varmış ve benim farkındılığım bu güne kadar iyi değilmiş. Bütün bu çalışmalarla her şeyi daha bilinçli algılayabiliyorum.

Bir Google Kullanıcısı 10 ay önce inceleme yazdı
Genel Mükemmel Bir ayı aşkın süredir Yogaevim’e gidiyorum. Sevgili Banu hoca ile yoga, başka güzel. Hamile yogasının da diğer yoga çalışmaları gibi, gerek dinginliği gerekse esnekliği sağlaması bakımından çok faydasını gördüm ve görmeye devam ediyorum. Doğumda ve sonrasında da bana faydasının dokunacağına inanıyorum. Banu hocam, hiç eksik etmediğin güleryüzlülüğün ve pozitif enerjinle oluşturduğun huzurlu ortam için çok teşekkür ediyorum.

Bir Google Kullanıcısı 11 ay önce inceleme yazdı
Genel Mükemmel Hamileliğimin 3. ayından itibaren düzenli olarak hamile yogasına katıldım. Gerek hamileliğim boyunca gerek doğumdan sonra çok faydasını gördüm. Hamile yogası insanın hem fiziğine hem ruhuna iyi geliyor. Yoga evim’in yeri çok merkezi, ortam sıcacık, Banu Hoca on numara. Tüm hamile bayanlara tavsiye ederim.

Bir Google Kullanıcısı 11 ay önce inceleme yazdı
Genel Mükemmel Sevgili Banu ya da her zaman çağırdığım şekilde bir tanecik Banu Hocam, Bana hayatın gözden kaçırdığım ayrıntılarını gösterdiğin ve her karşılaşmamızda bana yeni bir şeyler öğrettiğin için binlerce teşekkür. Hakkını vererek nefes almayı, düşüncemin gücüyle istersem neler başarabileceğimi senden öğrendim. Hayat iyi ki bizi karşılaştırmış, iyi ki varsınız

Bir Google Kullanıcısı 10 ay önce inceleme yazdı
Genel Mükemmel Hamileliğinizde kendinize yapabileceğiniz en iyi şey Banu Hoca ile tanışmak. Deneyimi, kendine has eğitimi ve sempatikliği ile, Banu Hoca ile dersler size hem çok ihtiyacınız olan kuvvet ve esnekliği sağlayacak, hem de enerji verecek. Hamileliğimin en keyifli ve huzurlu saatleriydi, çok faydasını gördüm, kendisine çok teşekkür ederim.

Bir Google Kullanıcısı 11 ay önce inceleme yazdı
Genel Mükemmel Banu Hoca ile YOGİLATES YOGA TERAPİ dersleri hayatımda çok büyük bir değişiklik yarattı. Özellikle doğumdan sonra vücudumu kütük gibi hissediyordum. Düzenli olarak gelebildiğim zamanlarda vücudumun 20 li yaşlarımdayken olduğundan çok daha esnek ve dengeli olduğunu fark ediyorum.

Genel Google
Yoga, hayat kalitemi iyileştirdi. Yoganın, yenenlerin uyku düzenini ve hayatını iyileştirdiği ögrenmiştim.Banu hoca ile derslere iki hafta sonra bütün agrışarımdan kurtuldum.Ve çok sağlıklı bir sürü ile iş birliği.

Bir Google Kullanıcısı 11 ay önce inceleme yazdı
Genel Mükemmel Hanımlara özel bir yoga merkezi, sıcak ortam ve başarılı holarayla beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Yoganın Hayatınıza Sağlık, Neşe ve Mutluluk Katması Dileğiyle...

Saygılarımla

Banu DEĞER

Yogilates