Yoga Dersleri ile hayatınıza huzur, renk & sağlık katın

  • Kozyatagi / Kadıköy / İstanbul
  • 08:30 - 21:30
  • E-Posta

    banu.deger@gmail.com

  • 08:30 - 21:30

    Haftanın Her Günü

Doğumdan Sonra Pilates Derslerine Ne Zaman Başlanır?

Doğumdan Sonra Pilates Derslerine Ne Zaman Başlanır?

Doğumdan Sonra Pilates Derslerine Ne Zaman Başlanır?

Normal doğumdan 15 – 20 gün sonra eğer doktorunuz da müsaade ederse hamile pilatesi derslerine başlayabilirsiniz. Eğer sezeryan doğum yaptı iseniz doğumdan iki ay sonra hamile pilatesi derslerine başlayabilirsiniz.

Hamileler normal veya sezeryan ile doğum yapmış olsa bile, doğumdan sonra eğer benimle birlikte uzun zaman hamile pilatesi yaptılar ise hemen aynı gün ayağa kalkmaktadır. Evet yanlış okumadınız, doğum yaptığınız gün ayağa kalkıp normal hayatınıza devam edebileceğinizi düşünün, Banu Değer ile Hamile Pilatesi eğitimleri size bunu vaadediyor. Kendileri diğer annelerin kalkamadıklarını ve çok ağrı çektiklerini söylerler hep. Oysa benim annelerim ilk günden itibaren kalkıp kendi işlerini yapmakta ve gayet enerjik olmaktadırlar.

Hamilelik sonrasında pilates de pelvik taban kasları ve karın kaslarının çok çabuk toparlanmasının yanı sıra şekle girmesini sağlar

Emziren annelerde düşük kalsiyum riski , kemik eklem ve kaslarda ağrı riski çok olmaktadır. Oysa pilates yapan annelerde bu riske rastlanmaz.

Emzirme döneminde yapılan pilatesin süt üretimini arttırdığı ve atılımının daha kolay sağlandığı kanıtlanmıştır.

Annenin değişen yaşam tarzına psikolojik ve fizyolojik olarak adapte olması daha kolaylaşır.

Banu Değer ile Hamile Pilatesi , anne adaylarına daha kolay bir doğum ve doğum sonrasında rahat bir yaşam statüsü sunuyor. Dersler hakkında daha detaylı bilgi almak için +90 536 586 73 17 hemen arayın.

Pilatesin Hayatınıza Sağlık, Neşe ve Mutluluk Katması Dileğiyle...

Saygılarımla

Banu DEĞER

Yogilates