Yoga Dersleri ile hayatınıza huzur, renk & sağlık katın

  • Kozyatagi / Kadıköy / İstanbul
  • 08:30 - 21:30
  • E-Posta

    banu.deger@gmail.com

  • 08:30 - 21:30

    Haftanın Her Günü

Hamile Yogası

Hamile Yogası, Pilatesi ve Yogilatesinde sadece Hamillere özel MERKEZİM

 

 

YOGA EVİM –   BANU DEĞER

              İletişim;
+90 536 586 73 17
+90 216 385 51 99

 

WhatsApp Mesaj  0536 586 73 17

BUTİK BİR ORTAMDA DENEYİMLİ OMURGA TERAPİST BİR EĞİTMENDEN DERS ALMAK İSTİYORSANIZ,HAMİLE İKEN SIKI BİR VUCUDA SAHİP OLMAK VE ÇOK KOLAY DOĞUM YAPMAK İSTİYORSANIZ; SADECE BAYANLARA ÖZEL MERKEZİMDE BULUŞMAK ÜZERE. BANU DEĞER.

       İstekleriniz üzere artık  Doğum KOÇLUGUNDA DA  artık sizlerin yanındayım.Talebiniz dahilinde Bütün birikimlerimi doğum sırasında sizlerle paylaşıyorum ve birlikte huzurlu bir doğum gerçekleştiriyoruz.

Sevgili öğrencilerim yada öğrenci olacak bayanlar sizlerle Hamile Yoga’sı ve Pilates’i konusunda hazırladığım bu sitede buluşmaktan mutluluk duyuyorum. Bu yazılarımda size aktaracaklarım 20 senelik Yoga ,Pilates ve Yogilates aynı zamanda Yoga Terapi eğitimim de edindiğim tecrübelerdir. Bütün Hamileliğiniz boyunca neler yapacağımızı ve bu mutlu sona ilerlerken hangi aşamalardan geçeceğimizle ilgili her konuyu derslerde yada ders dışında birlikte planlamak için yola çıkıyoruz.

Şimdi sizlere ilk olarak biraz Yogaevim Hamile Yoga , Pilates ve Omurga Terapi Yogilates Merkezimden bahsetmek istiyorum.

Geleneksel tarzda Yoga  ve Pilates Merkezleri Yoga ve Pilates  eğitmeni ile öğrencilerinin aynı alanı paylaştıkları yerdir.

Ben de aynen böyle yaşadığım bir stüdyoda; Sizlerle Yoga Evim Hamile Pilates Ve Yoga Merkezini paylaşıyorum.

Hamile Yogası ve Pilatesi derslerinde sizlere gereken önemi ve ilgiyi fazlası ile göstermeye ve sizleri mutlu bir şekilde dersten göndermeye çalışıyorum. Benim yoga ve pilates derslerimde hamile olduğunuz için su var  ve ders sırasında suyunuzu içebilirsiniz.(bu benim ayrıcalığım).Çünkü Hindistan’da derslerde şu verilmez ve içilmez, Fakat Hamille iken günlük suyumuzu yeterince almanız gerektiğinden su mutlaka içiyoruz. Aklında şu içmek olan bir hamile veya öğrenci eğitim sırasında dikkatini dağıtır ve derse yoğunlaşamaz. Bu nedenle rahat ve sorunsuz bir ders geçirebilirsiniz.

Yoga Evim’de isteyen her öğrenci istediği zaman; tabi randevu dahilinde gelip benimle konuşabilir(hayatını ve problemlerini, gizlilik dahilinde paylaşır ve yardımcı olmak için elimden geleni yaparım) ,kitaplıktan kitap okuyabilir, aç ise, yemek yer, kıyafetini unutmuş ise kıyafet verilir,

En sevdiğiniz bölüm olan Derin Gevşeme (ders sonunda yapılan yönlendirmeli gevşeme kısmi) için mis kokan battaniyelerimiz var. Ben 30 sene önce yogaya başladığımda tabi bu kadar konfor yoktu ve sıkıntısını çok çektiğim için; öğrencilerimin en mutlu olacağı şekilde dersleri organize etmeye çalışıyorum. Bu detaylar sizin rahatınız için benim adıma da çok önemli.

Ayrıca merkeze erişkin dersleri içinde olsa erkek öğrenci almıyorum. Çalıştığımız mekanda ise çalışan herhangi bir erkek yoktur. Tabi bu durumda sizlerin ve benim daha rahat bir ortamda çalışmamızı sağlıyor. 

Ayrıca YogaEvim Hamile Yogası ve Pilatesi derslerinde  derslerinde çok güzel arkadaşlıklar kurulup daha  sonrada bebeklerle birlikte görüşülmeye devediliyor. Hatta beraber guruplar oluşturup çabuk toparlanmaya gelen bir sürü öğrencim var. Ve doğumların % 98 e yakını eğer özel bir terslik olmaz ise normal ve kısa bir doğum olarak gerçekleşiyor. Karşı tarafta oturan Hamilelerin genelde bütün doktorları beni tanır ve normal doğum yapmak isteyen gebeleri bana yollarlar. Daha önce gelen öğrencilerim arkadaşlarını yönlendirir. Hatta bu sene kış sezonunda (2018) altı tane arkadaş aynı zamanda hamile olup birlikte geldiler. İnanın çok keyifliydi hepimiz için. Ayrıca whats up gruplarımız var ve oradan her an sizinle iletişimde olabiliyorum. Doğumdan sonra bu gruplarda yazışmalar ve arkadaşlıklar devam ediyor, bebeklerle ilgili yardım ve paylaşım yapılıyor. En önemlisi de bebekler arkadaş ortamında büyüyor.

Siz tatlı hamilelerim için de en önemli konulardan biri bel ve sırt ağrılarınızdır. Bu konuda da içiniz son derece rahat olsun, çünkü ben uzman omurga terapist eğitmeni olduğumdan, derslerde yaptığımız omurga terapik hareketler ile sizin hamileliğiniz boyunca oluşan bel sırt ve siyatik ağrılarınızdan beş altı dersten sonra rahatlamanız ve huzurla eve gitmeniz beni çok mutlu ediyor.

Ayrıca Yoga Ve Pilates Tekniklerini de beraber kullandığım yeni sistem  hamile omurga terapik yogilates  son derece kilosuz, sağlıklı , huzurlu ve fit bir hamilelik geçirmenizi sağlıyor.

20 senelik eğitimcilik hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biri de hamile Yogası Ve Pilatesi normal doğum dersleri açmak oldu. Sizlerle birlikte sağlıkla bebekleri büyütüp sonra da bir sürü toruna sahip olmam müthiş bir duygu. İyi ki varsınız ve iyi ki bu derslerde sizlerle birlikteyim. Grup derslerinde buluşmak dileğim ile.

Banu Değer.
Bhanu Priya (Evrenin başlangıcında ki evreni aydınlatan ilk ışık demektir.Üniversite Eğitmenim  Nv.Rghuram tarafından bana insiye edimiştir.

DİP. Yoga eğitmeni

DİP. PİLATES Eğitmeni

DİP. YOGILATES Eğitmeni

DİP. REİKİ MASTER- REİKİ Eğitmeni VE UYGULAYICISI

DİP. YOGA OMURGA TERAPİST

Dip.MEDİKAL MASAJ TERAPİSTİ

DİP. PROFOSYONEL SPİKER VE SUNUCU

DİP. PROF.LİFE COACH-(YAŞAM KOÇU) VE PROF.İLETİŞİM Eğitmeni

DİP. PROF.KAYAK EĞİTMENİ

DİP. PROF. Stilist ve Modelist

DİP.PİLATES 1inci kademe Federasyon Antrenörü

DİP.YOGA 1.İnci kademe Federsayon Antrenörü