Ben kimim | Yoga Evim

Ben Kimim ?

Banu Değer , 1983 yılında dönemin Türkiye’deki tek yoga merkezi olan Ananda Marga’da yoga çalışmalarına başladı ve beş yıl boyunca, bu merkezde yoga ve ruhsal çalışmalar üzerine yoğunlaştı. Ananda Marga eğitim Merkezindeki hocası “Dada” Acharya Hiranmayananda Avt.ile beş sene gibi uzun bir eğitim dönemini birlikte geçirdi.Tam hindistana gidip eğitmen olmaya karar verdiği dönemde oğlu Fuat’a hamile kalınca annelik görevini yerine getirmeye karar verip derslere ve eğitime ara vermek zorunda kaldı.

1998 yılından itibaren 2 sene boyunca Brahma Kumaris Raja Yoga Meditasyon Derneğinin meditasyon eğitim ve uygulama çalışmalarına katıldı. 2001 yoga çalışmalarının yanında İntegral Yoga çalışmalarına da başladı ve Yoga ile yaşam veya yaşamın içinde yoga ile yoga çalışmamaları hayatının en önemli noktası haine geldi.Bu dönemdeki ruhsal çalışmalarındaki enerji açılmalarını deneyimleyerek 2003 yılında Reiki uygulamalarına başladı ve 2007 yılında ise Reiki Master oldu.

1998 yılından sonra yoga ile ilgili yurt içi ve yurt dışında değişik sistemlerde eğitimler almaya devam etti. Ve 2004 yılında, Yoga ile ilgili yaptığı bütün çalışmalarını Profilo Njoy spor klübünde öğretmenlik yapmaya başlayarak öğrencileri ile paylaşmaya karar verdi.
2005 yılında, SVAMİ VİVEKENDA ÜNİVERSİTESİ Dış İlişkiler Koordinatörü NV. Raghuram’dan Vivekananda Yoga Universitesi Uluslararası Eğitmenlik Sertifikası aldı. Srı.Nv Raghuram’dan Turkiye de eğitimlere geldiği zaman , halen ileri seviye yoga ekolleri ile ilgili ruhsal dersler almaya devam etmektedir. 2006 yılında Srı.nV.Raghuram (hocası)kendisine BHANU PRİYA adını vererek insiye etti.İsmin anlamı(bütün yaradılışların başlangıcındaki ışık)demektir.

Banu Hoca 2002 yılının sonlarında yoga çalışmalarını sürdürürken ortaya çıkan rahatsızlığı nedeni ile ağır bir süreçten geçti ve geçirdiği sakatlanmalar ve ameliyat sonucunda yoga çalışmalarını, fizik tedavi hareketlerinin uygulanış sistematiğini içine katarak(Amerikan hast.Fizik Tedavi VE Rehabilitasyon bölüm başkanı Doktor Sn.Önder Çerezci ile bir kombinasyon yaparak), yeni bir yoga türü(BEL VE OMURGA YOGASI-WAİST AND SPINE YOGA)(BU sistemin bütün detayları ve anlatım sistematiği tamamen kendisine aittir.) ve oluşturdu ve öğrencileri ile yaptığı çalışmalarda son derece TATMİNKÂR VE VERİMLİ sonuçlar elde etti .(kullanılan sistem bir kısım olarak ta (yine bir dönem eğitimini aldığı)Iyengar Yoga sistemine benzemektedir).2009 yılında Oğlunun mezuniyeti için gittiği Amerika da ayrıca OMURGA HASTALIKLARI Terapi eğitimi aldı. Şu anda Türkiye’ de çalıştığı Agaoğlu My World klüplerinin eğitmenliğini yapmakta ve Yoga Evim Yoga ve Pilates Terapi Merkezin de Erişkin ve Hamile Yogilates Terapi Derslerine devam etmektedir.Bu konularda detaylıı bilgi almak isterseniz(.yogaevim.com.tr )den yada (hamileyogası.gen.tr) den daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şu anda Türkiye de olamayan Bel Ve Omurga Terapi Yogası sitemini tanıtmak ve kişileri bilgilendirmek için bu konuda seminerler düzenleyip eğitimler vermeye devam etmektedir.

Banu DEĞER YOGA evim Yoga Merkezini kurmuş olup tam bir aşram sistemi ile öğrencileri ile çalışmaya devam etmektedir. Ve, halen YOGA EVİM YOGA MERKEZİNDE GRUP DERSLERİ kişiye özel yoga dersleri ve spor/yoga merkezlerinde genele açık yoga dersleri ayrıca, çocuk ve hamile yogası eğitimleri ve şirketlere özel şirket yogası dersleri de vermektedir.SEMİNERLERİNDE ve eğitimlerinde nefes teknikleri, yoga ile günlük yaşamda sakin kalabilmek,stres yönetimi ve bel ve omurga hastalıkları terapi yogası gibi detaylı ve eğitici konularda bilgi vermekte,eğitimlerine devam etmektedir.

Türkiye ‘de ilk olarak 009 senesinde Fizyo Plus fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde Yoga Terapist olarak bir dönem danışmanlık yapmıştır.

Halen ALKATEL fabrikası yönetici eğitimleri, Koçbank ve Yapı Kredi kurumları özel dersler, PROFİLO da Njoy spor klübü hocalığı, (http://www.njoy.com.tr/) VE bütün bu çalışmalarının yanında yaşam koçluğu danışmanlıkları da devam etmektedir.Ayrıca 2010 senesinde başladığı Ağaoğlu MyWorld Spor Kulübü Hocalığı da halen devam etmektedir.

Banu Değer öğrencilerinin her türlü problemi ile de yakinen ilgilendiği için 2007 Nisan ayında INTERNATIONAL COACH FEDERASYONUNUN onayladığı THE INSTUTUTE FOR LİFE COACH dan Yaşam Koçluğu eğitimi alarak ,profesyonel yaşam koçu olmuştur.Bu konulardaki çalışmalarını da THE INSTUTUTE FOR LİFE COACH TURKİYE temsilcileri ile devam ettirmekte ve öğrencilerine her anlamda yol gösterici olmak için bu sistemle çalışmalarına devam etmektedir. 2009 Yılından itibaren de Astoria Alışveriş Merkezi Anantara SPA da yoga eğitmenliği yapmaya başlamış ve halen devam etmektedir.2010 da Ağaoğlu MY WORLD klüplerinde eğitmenliğe başlamış ve halen devam etmektedir.

2011 – Jonattan Urla ‘dan Yogilates Enstitüsü Pilates Eğitmenliği Diploması ve

2011 – Jonattan Urla ‘dan Yogilates Enstitüsü Yogilates Eğitmenliği Diploması da alarak ve bu sistemi Yoga Terapi Sistemi ile birleştirerek kendi eğitim yöntemini oluşturmuş ve bu sistemi hasta ve omurgasında problem olan öğrencilerinde başarı ile uygulamaya devam etmektedir.Aldığı sonuçlar son derece tatminkar ve başarılıdır.

Yoga eğitmenliği bitmeyen bir eğitim süreci olduğu için çalışmalarına yurt içinde ve yurt dışındaki değişik kurslara,eğitimlere ve seminerlere katılarak bu konudaki bilgilerini gün be gün arttırarak geliştirmeye devam etmektedir. Ve bütün bilgilerini sevgi ile öğrencilerine aktarmaktadır …

YOLUNUZ SEVGİ VE IŞIK DOLU OLSUN.

BANU DEĞER,

İsim Soyad : BANU DEĞER

Doğum Tarihi : 02.08.1962

Eğitim Durumu :

SVAMI VİVEKENANDA YOGA TERAPİ ÜNİVERSİTESİ – (BANGALOR-INDIA) – Yoga Eğitmeni

THE INSTUTUTE FOR LIFE COCAH – Yaşam Koçu

USUİ REİKİ MASTER – Reiki Hocası

Branş : Integral Yoga, Yogalates, Bel ,Boyun ve Omurga Hastalıkları Terapi Yogası, Iyengar Yoga, Kuantum Yoga,Yogalates,Pilates

Diploma ve Sertifikalar :

1993 – Vakkorama FITNESS WORKSHOP Sertifikası

1985 – Kayak Öğretmenliği Derneği ALTIN TEST Diploması

1998 – M.E.B Kuşdili Eğitim Merkezi SPİKERLİK VE SUNUCULUK Diploması

2000 – M.E.B Kuşdili Eğitim Merkezi PROFESYONEL İLETİŞİM Diploması

2005 – INDIAN YOGA INSTUTE OF SVAMI VİVEKENANDA YOGA THERAPY UNİVERSİTY Yoga Eğitmenliği Diploması

2005 – Certificate of from YOGA BAHARATİ school NV.RAGHURAM (international coordinator) – YOGA EĞİTMENLİĞİ Diploması

2006 – Certifificate of Reiki – Usuı System REİKİ EĞİTMENLİĞİ Diploması

2007 – The Instute For Life Coach – LİFE COACH TRAINING CERTİFİCATE

2008 – Kuantum Yaşam Enstitüsü – KUANTUM DÜŞÜNCE TEKNİĞİ Sertifikası

Referanslar :

2004 – ….. Alcatel -Anel Yöneticilerine Yoga Dersleri

2004 – ….. Njoy Sports Club – Yoga Dersleri

2005 – DHL Firması Stres Yönetimi Grup Eğitimi

2005 – ABDİ İBRAHİM İLAÇ Firması Stres Yönetimi Grup Eğitimi

2005 – AGEC Kültür ve Sanat Okulu ( Fransız Sokağı ) Yoga Eğitimi

2006 – tnn.net Sağlıklı Yaşam Sitesinde Yoga Yazıları

2006 – Trend Show

2006 – Elmax TV Hamile Yogası Programı

2006 – Yoga Evim Yoga Merkezi Yoga Eğitimleri halen devam etmektedir.

2006 – Saint Benoit Veb Sitesi Yoga Yazıları

2006 – Polonezköy MATSU SPA -VİLLLGE PARK -Yoga Dersleri halen devam ediyor.

2007 – VYASA YOGA Üniversitesi Eğitmenlik Kursunun Eğitmenlerine INTEGRAL YOGA Eğitimi

2007 – KanalTürk Kadınlar Klübü Hamile Yogası Programı

2007 – Bujinkan Japon Kültür ve Sanat Derneğine Yoga’nın Yaşam Üzerindeki Etkeleri Semineri

2008 – Koçbank – Yapı Kredi Bankası Üst Düzey Yöneticilerine ( CEO larına ) Yoga Dersi ve Yaşam Koçluğu Eğitimleri

2008 – HaberTürk Medikal Programı Bel ve Omurga Hastalıkları Terapi Yogası Eğitimi

2009 – KanalTürk Kabul Günü Programı Bel ve Omurga Hastalıkları Terapi Yogası Eğitimi

2009 — Astoria Anantara Spa Yoga Eğitmenliği ( Halen Devam ediyor )

2010 – Ataşehir Myworld Club Yoga Eğitmenliğine Başlamıştır.

2011 – Jonattan Urla ‘dan Yogilates Enstitüsü Pilates Eğitmenliği Diploması

2011 – Jonattan Urla ‘dan Yogilates Enstitüsü Yogilates Eğitmenliği Diploması

Incoming search terms:

  • my world 212 yoga kursu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir